درحال بارگذاری ....
به هایپرتمپ خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : راهکارهای مختلف جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس خصوصی

راهکارهای مختلف جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس خصوصی

تاریخ ارسال پست:
دوشنبه 24 اسفند 1394
نویسنده:
علمی پروژه
تعداد بازدید:
1500

راهکارهای مختلف جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس خصوصی

 

در این بخش راهکارهای مختلف جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس خصوصی ارائه می گردد. برای جذب شاگرد می توانید از روشهای زیر استفاده کنید.

1- ثبت نام در آموزشگاههای تدریس خصوصی: یکی از روشهای جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس خصوصی تماس و یا مراجعه به آموزشگاههای مختلف و ثبت نام در آنها و فعالیت در زمینه تدریس خصوصی است. اشکالی که این روش دارد این است که:

اولا آموزشگاهها برای اینکه شاگرد بیشتری داشته باشند قیمت ها را پایین می گویند و بنابراین شما خودتان تعیین کننده قیمت نبوده و درآمد کمی از تدریس خصوصی کسب می کنید.

دوما 30 یا 40 درصد و یا شاید حتی 50 درصد از هزینه تدریس را باید تا جلسه آخر به آموزشگاه پرداخت کنید و این منصفانه نیست.

سوما آموزشگاهها فقط به مدرسانی که خودشان اطمینان کنند شاگرد می دهند. شما اگر همین امروز هم در آموزشگاههای مختلف ثبت نام کنید تا ایام امتحانات که مدرسان خودشان دیگر ظرفیتشان کامل شود با شما تماس نمی گیرند.

2- ایجاد وبلاگ و تبلیغات برای تدریس: می توانید برای خودتان یک وبلاگ بسازید و برای ارائه خدمات تدریس خصوصی توسط خودتان در آن تبلیغ کنید. این روش هم بد نیست فقط اشکالی که دارد این است که اگر شما مثلا در زمینه تدریس خصوصی فیزیک فعالیت دارید، کاربران با جستجوی عبارت تدریس خصوصی فیزیک در گوگل یا موتورهای جستجوی دیگر هیچ وقت به سمت وبلاگ شما هدایت نخواهند شد. مگر اینکه روی وبلاگتان خیلی کار کنید و بعد از یکی دو سال کم کم وبلاگتان بالا بیاید. بهینه سازی وبلاگ و وبسایت برای موتورهای جستجو طوری که در صفحه اول نتایج جستجو نمایش داده شود علم خودش را می خواهد. همین الان تدریس خصوصی فیزیک را در گوگل جستجو کنید، خواهید دید که ایران مدرس (همین وب سایت) در صفحه اول و جایگاه اول قرار دارد.

3- درج آگهی در روزنامه (مثلا در روزنامه همشهری): اگر ساکن تهران هستید با درج اگهی و تبلیغ در روزنامه همشهری می توانید شاگرد جذب کنید. این روش روش بدی نیست ولی هزینه بالایی دارد. با همان مبلغی که برای درج آگهی در روزنامه برای آگهی تدریس می پردازید، در سایتهای اینترنتی اختصاصی تدریس مانند همین وب سایت (ایران مدرس) می توانید یک ماه آگهی ویژه درج کنید! ضمنا رقابت هم زیاد است. ممکن است در همان یک روز هیچ کس به شما زنگ نزد.

4- چاپ تراکت و پخش آن: می توانید تراکت چاپ کنید و آن را به در و دیوار بچسپانید و یا پخش کنید. این روش هم می تواند جوابگو باشد ولی هم هزینه دارد و هم برای چسپاندن تراکت ها یا پخش آنها هم باید هزینه پرداخت کنید و یا خودتان وقت بذارید. کلا روش متمدانه و با کلاسی نیست. اگر بخواهید کمتر هزینه کنید باید یک چسب و تعدادی تراکت دستتان بگیرید و در سطح شهر آن را بچسبانید. ضمنا، چند محله را می توانید پوشش دهید؟ به هر حال این هم می تواند یک روش باشد و در بعضی از شهرهای کوچک شاید موثر هم باشد.

5- ثبت آگهی تدریس در سایتهای آگهی تدریس مانند ایران مدرس (همین وب سایت): به دلایل زیر، این روش بهترین روش برای تبلیغات در زمینه تدریس خصوصی است:

5-1- مبلغ و هزینه تدریس را خودتان تعیین می کنید. کم کم که سابقه کارتان بیشتر شد و توانائی هایتان هم افزایش یافت می توانید هزینه ای که برای جلسات تدریس مطالبه می کنید را افزایش دهید.

5-2- اگر خوب تدریس کنید و هوای شاگردهایتان را داشته باشید ترمهای بعد هم با شما تماس می گیرند و کلاسهای شما محدود به ایام امتحانات نمی گردد. مطمئن باشید که تعداد شاگردهایتان آنقدر زیاد می شود که دیگر نمی توانید پاسخگو باشید و تعدادی را رد خواهید کرد.

5-3- کل هزینه جلسات تدریس را برای خودتان بر می دارید. هیچ درصدی را به آموزشگاه پرداخت نخواهید کرد. ببینید، اگر شما مثلا در همین سایت (ایران مدرس) آگهی ثبت کنید و در ابتدای کار هزینه ای بپردازید، بعد از آن کل هزینه جلسات تدریس را برای خودتان بر می دارید و این واقعا به نفع شماست.

5-4- وب سایت حاضر برای عبارتهای شامل تدریس خصوصی از نظر گوگل کاملا بهینه است. همین الان مثلا عبارتهای تدریس خصوصی، تدریس خصوصی شیمی، تدریس خصوصی فیزیک،تدریس خصوصی ریاضی، تدریس خصوصی زبان انگلیسی، تدریس خصوصی زیست، تدریس خصوصی عربی، تدریس خصوصی تافل، تدریس خصوصی آیلتس و ... را در گوگل جستجو کنید. خواهید دید که ایران مدرس در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار دارد و بنابراین متقاضیان تدریس به راحتی به سمت آگهی شما هدایت می شوند.

5-5- درج اگهی تدریس در ایران مدرس رایگان است. حتی اگر آگهی خودتان را ویژه کنید به نسبت ثبت آگهی در روزنامه به صرفه تر است. با ثبت تبلیغ در ایران مدرس به صورت مستقیم با متقاضیان تدریس در ارتباط خواهید بود.

5-6- تبلیغات اینترنتی به نسبت تراکت گستردگی بسیار زیادی دارد. شما اگر بخواهید به عنوان مثال در تهران تراکت پخش کنید و بخواهید تمام محلات را پوشش دهید برای یک روز به بیش از 50 نفر نیاز دارید. تبلیغات تدریس خودتان را در اینترنت ثبت کنید و خیالتان راحت باشد که در سراسر کشور قابل مشاهده است.

به جرات می توان گفت که بهترین سایت درج آگهی رایگان تدریس خصوصی، ایران مدرس (همین سایت) است. ایران مدرس بزرگترین سایت تدریس ایران است و تا دی 94 بیش از12000 مدرس خصوصی دارد. بازدید روزانه ایران مدرس در ایام امتحانات به بیش از 20000 بازدید در روز می رسد.

برای ثبت آگهی رایگان تدریس، بر روی عبارت عضویت در سایت در بالای همین صفحه کلیک نموده و آگهی تدریس خودتان را ثبت کنید. در صورت تمایل برای حصول بازدهی بیشتر، آگهی خودتان را به صورت ویژه درج کنید. تعداد زیادی از مدرسینی که هم اکنون در صفحه اصلی سایت ایران مدرس مشاهده می کنید و آگهی ویژه دارند، آگهی ویژه تدریس خودشان را بارها و بارها تمدید کرده اند. این خود نشان دهنده موثر بودن درج تبلیغات تدریس در ایران مدرس است.

کلمات کلیدی

راهکارهای مختلف جذب شاگرد و کسب درآمد از تدریس خصوصی

مطالب مرتبط
نظرات این مطلب
کد امنیتی رفرش