درحال بارگذاری ....
به هایپرتمپ خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : تحقیق در باره صنعت هوایی ترکیه

تحقیق در باره صنعت هوایی ترکیه

تاریخ ارسال پست:
دوشنبه 20 مهر 1394
نویسنده:
reyhaneh
تعداد بازدید:
732

 تحقیق در باره صنعت هوایی ترکیه

مسافران سال‌ها از خدمات ضعیف شركت مسافربری ملی تركیه و خطوط هوایی این كشور رنج می‌بردند. چمدان‌ها به طور مكرر گم می‌شد. پروازها به ندرت به موقع انجام می‌گرفت و اگر یك بار هم پرواز به موقع انجام می‌شد، مهمانداران وحشیانه در راهروی هواپیما بالا و پایین می‌رفتند و سفارشات را بر سر مسافران فریاد می‌زدند. با ۹ حادثه هوایی فاجعه‌آمیز بین سال‌های ۱۹۷۴ تا ۲۰۰۳ شركت هواپیمایی تركیه ركورد امنیت ضعیفی را برای خود رقم زده به طوری كه واژه اختصاری این شركت هواپیمایی یعنی Turk Hava Yollari) THY)، به مخفف «آنها از شما متنفرند» تبدیل شده‌است (They Hate You). تعجبی ندارد كه وضع مالی شركت THY مصیبت‌بار بود.

اما در سال‌های اخیر شركت هواپیمایی تركیه از سقوط نجات یافت. فروش این شركت در سال ۲۰۰۶ تا ۲۲درصد ترقی كرد و سود خالص تا ۲۸درصد ترقی داشت. به‌گفته بهار دنیز اگمن تحلیلگر مركز گارانتی سكیوریتیز استانبول، با توجه به آخرین نتایج بررسی‌های شركت كه در ۴ ژوئن اعلام شده است. این رشد ادامه خواهد داشت. سال گذشته انجمن شركت‌های هواپیمایی اروپایی شركت THY را دارای سریع‌ترین رشد دانست زیرا پروازهای آن به موقع شده و احتمال گم شدن چمدان‌ها كاهش یافته است.

 

رشد روزانه  صنعت توریسم در ترکیه

ترکیه در اواخر سال 2011، در رم ایتالیا مناقصه ای بین شرکت های بین المللی برگزار و مسوولیت تبلیغ گردشگری این کشور در مناطق مختلف جهان را به بهترین شرکت های تبلیغی دنیا واگذار کرد. به عنوان مثال شرکت DDF مسؤول معرفی ترکیه در اروپا، آفریقا، ژاپن و هند ، شرکت Iconisus متولی تبلیغ توریسم ترکیه در آمریکا ، شرکت Global  مسوول تبلیغات در نرورژ و سوئد شد و به همین ترتیب شرکت های دیگر برای نقاط دیگر جهان با ترک ها قرارداد بستند.

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گردشگری ـ طبق گزارش‌هـای اعلـام شده ازسوی موسسه تحقیقات صنعت توریسم ترکیه RNCOS، این کشور با سریع ترین و بیشترین میزان رشد در صنعت توریسم دیگر کشورهای خاورمیانه را پشت سر گذاشته است.

طبق همین گزارش دولت ترکیه با انجام تلـاش‌های گسترده و متنوعی از جمله سرمایه‌گذاری‌های سنگین در اجرای پروژه‌های توریستی جاری، ترکیه را به عنوان یک مقصد توریستی امن و بیخطر برای توریست‌های خارجی معرفی کرده است. دولت همچنان می‌کوشد تا سرمایه گذاری‌هـای بیشتری با مقادیر بسیار بالاتر انجام دهد چنانکه قصد دارد در آینده نزدیک 22 تفرجگاه ساحلی دیگر را در کشور ایجاد کند و هدف نهایی از این تلـاش‌ها نیز آن است که با سرعت بیشتری بتواند کشورهای روسیه و چین را پشت سر بگذارد.

این بررسی‌هـا با اتکا به تجزیه تحلیل‌هـای دقیق در زمینه صنعت توریسم ترکیه روشن میکند که حمایت دولت در کنار طیف متنوعی از دیگر عوامل نقش مهمی در تسریع روند رشد هم در بخش توریسم و هم در دیگر بخش‌هـای مرتبط با این صنعت دارد.

علاوه بر این ترکیه در تلـاش است تا با اجرای طرح‌هـای گسترده، خود را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مقاصد توریسم برای دوستداران ورزش گلف در اروپا مبدل کند. درحال حاضر ترکیه بیش از ده زمین مناسب گلف دارد و طرح‌هـایی نیز برای توسعه بیشتر در دست اقدامـ دارد که میتواند این کشور را به یک مقصد برتر ورزشکاران گلف مبدل کند.

برنامه‌ریزان صنعت توریسم ترکیه انتظار دارند که تعداد توریست‌هـای خارجی که سالـانه به این کشور سفر میکنند در فاصله 2011 تا 2014 ده درصد رشد متوالی داشته باشند.

موسسه تحقیقات توریسم ترکیه که این گزارش را منتشر کرده میافزاید:( برای ارائه این گزارش تحقیقات جامعی در زمینه‌های مختلف از جمله صنعت هتلداری در ترکیه انجام داده ایم که مهمترین بخش حامی صنعت توریسم ترکیه است. همچنین با استفاده از جزییاتی از انواع گوناگون توریسم دراین کشور از جمله توریسم سلامت و درمان؛ توریسم زمستانی، توریسم فرهنگی و اکوتوریسم، گزارش تهیه شده است.)

 

کلمات کلیدی

تحقیق در باره صنعت هوایی ترکیه

مطالب مرتبط
نظرات این مطلب
کد امنیتی رفرش