درحال بارگذاری ....
به هایپرتمپ خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : عملكرد محصول جو تا 6 برابر افزايش مي يابد

عملكرد محصول جو تا 6 برابر افزايش مي يابد

تاریخ ارسال پست:
دوشنبه 20 مهر 1394
نویسنده:
nevisandeh
تعداد بازدید:
665

عملكرد محصول جو تا 6 برابر افزايش مي يابد

چنانچه جو به صورت سبز برداشت شود. عملكرد اين محصول تا 6 برابر افزايش خواهد يافت.
سيدحبيب ا... طباطبايي، معاون مديركل دفتر محصولات علوفه اي در گفتگو با خبرنگار ايانا ضمن اعلام اين مطلب افزود: هم اكنون از هر هكتار كشت جو آبي 5/3 تا 4 تن جو به صورت خشك برداشت مي شود كه در صورت برداشت همين محصول به صورت سبز مي توان 25 تا 30 تن جو برداشت كرد.
وي با اشاره به مزيت اين روش به عنوان راهكار اساسي مبارزه با كمبود علوفه در كشور گفت: در اين روش كه از امسال بطور گسترده در كشور اجرا مي شود با سيلو كردن اين ميزان جو 
مي توان كمبود علوفه را در كشور و در مناطق خاص جبران كرد ضمن اينكه مصرف علوفه سبز براي دامها جهت توليد گوشت مناسب تر است.
طباطبايي بيماري و علف هاي هرز را دو عامل موثر در كاهش عملكرد جو عنوان كرد و افزود: در صورت مبارزه با بيماري و علف هاي هرز جو در كشور بطور قطع افزايش عملكرد در واحد سطح خواهيم داشت و به مقدار مورد نياز جو در كشور خواهيم رسيد.
وي در ادامه تصريح كرد، تامين كود شيميايي و علف كش نيز از ديگر برنامه هايي است كه پيش بيني مي شود در صورت مناسب بودن آب و هوا و با تمهيدات صورت گرفته در سطح 800 هزار هكتار مزارع جو ديم، سال آينده از محصول خوبي برخوردار باشيم.


 

 

کلمات کلیدی

عملكرد محصول جو تا 6 برابر افزايش مي يابد

مطالب مرتبط
نظرات این مطلب
کد امنیتی رفرش